Psikologët Tregojnë: Qëndrojuni larg këtyre vjehrrave “monstër”, këto janë 8 tiparet e tyre

Shpesh marrëdhënia mes nuses dhe vjehrrës nuk është e rrethuar nga ngjarjet pozitive apo dashuria, ndonjëherë kjo marrëdhënie është problematike dhe kjo gjë është e dukshme por jo të gjithë arrijnë ta kuptojnë. Si ta kuptojme nëse vjehrra është problematike? Ajo mendon dhe kërkon të ketë gjithmonë të drejtë. Ajo […]

Read More

Mësoni se Përse duhet të hidhni një lug krip cdo natë në lavamanin tuaj para se të flini(VIDEO)

A keni dëgjuar se duhet të derdhni kripë në kanalin e lavamanit para se të shkoni në shtrat gjatë natës? Po, kripa e tryezës në kuzhinën tuaj mund të jetë e dobishme si një mjet për mirëmbajtjen e tubave, si dhe për aromatizimin e tyre. Kripa përbëhet nga një strukturë […]

Read More

Kardiologët tregojnë 8 ushqimet kryesore që duhet ti largoni që të mos pësoni atak kardiak

Hipokrati tha në mënyrë të famshme: “Ushqimi le të jetë ilaçi juaj” dhe kjo vlen për shëndetin e zemrës: dieta është jashtëzakonisht e rëndësishme. Kardiologët shohin nga afër se çfarë mund t’i bëjë zemrës suaj një dietë e keqe. Më shumë se 600,000 njerëz vdesin nga sëmundjet kardiovaskulare në SHBA […]

Read More

Deri sa po plakeni këto janë 3 vitaminat që u nevojiten,sidomos tek gratë

Kalciumi : Me kalimin moshës, ju filloni të humbisni më shumë nga ky mineral se sa e absorboni, duke humbur kështu masën ko ckore dhe duke rritur rrez ikun për zhvillimin e osteoporozës. Gratë në fazën e me nop auzës sidomos janë më të rrez ikuara. Kalciumi ndihmon në funksionimin […]

Read More

I njohur në YOUTUBE Maqedonasi nga Tetova konvertohet nga ortodoks në musliman! (VIDEO)

Bobby Perspektive është një youtuber i njohur maqedonas me bindje fetare krishtere ortodokse dhe është rritur në një familje ortodokse. Me prejardhje është nga Tetova ku është rritur ndërsa më vonë emigron në Gjermani ku edhe jeton. Ai në videot e tij në youtube më parë ka treguar se ka […]

Read More

Dobite shendetesore te agjerimit mahnitin shkencen! Si ndikon agjerimi ne trupin e njeriut?!(VIDEO)

Agjërimi nëpërmes efekteve të dobishme të magneziumit, parapengon formimin e ateromeve dhe tret pllakat ateromatike, të cilat janë përgjegjëse për sulme në zemër dhe në tru. Për këtë agjërimi merr pjesë aktive në revitalizimin e trupit Pas ajrit, megjithëse shumë rrallë i njihet merita, uji është elementi më i rëndësishëm […]

Read More

Vetëm Me Vaj Ulliri Dhe…Për 20 Minuta JU Do Të Shpëtoni Nga Kjo Semundje..!?

Dhimbjet e kockave po kthehen në një problem shëndetësor shumë i përhapur kudo. Kjo ndodh edhe sepse njerëzit nuk kanë shumë kohë për aktivitet fizik ndërkohë që jetëgjatësia është rritur. Kjo nënkupton se njerëzit po jetojnë më gjatë dhe rrjedhimisht i përdorin muskujt dhe kockat për më shumë kohë. Në […]

Read More

Femrat kane dale duarsh,Ja çfar me ndodhe mua kur i shoh ato e lë më djemve…!80-vjeçarja nga Tirana flet për djemtë e sotëm.!

80-vjeçarja nga Tirana flet për djemtë e sotëm: Femrat kane dale duarsh,Ja çfar me ndodhe mua kur i shoh ato…! 80-vjeçarja nga Tirana flet për djemtë e sotëm: Femrat kane dale duarsh, Edhe unë e.ks itohem kur shoh “Nëna Lule”, ka rrefyer fë mijërinë e bukur që ka patur dhe […]

Read More